FORGOT YOUR DETAILS?

46 שנים של חיים – בלוג יום הולדת וכמעט 4.5 שנים בממלכה הקסומה

by / יום רביעי, 17 מרץ 2021 / Published in כללי

יום הולדת שני ברצף ב’כוביד טיים’ ויצא הגורל ששוב אני חוגגת תחת לוקדאון/ הגבלות ואיסורים, כך שלחגוג יום הולדת כמו שאני מפנטזת שכולל סופ"ש מול הים, במקום חם עם מיטת אפריון ומרחצאות חמים מול נוף אקזוטי, שוב לא יקרה.
כפולניה שנשארת פולניה, גם כשהיא נשואה לחצי עיראקי, זו סיטואציה די מבאסת שגורמת לחשוב –
למה דווקא לי?  ( ותכלס…לעוד מלאנתאלפיים בעולם שחוגגים כמוני היום תחת מגבלות ממשלה)

כיאה לאופטימיסטית חסרת תקנה כמוני – I WON'T LET THE SUN GO DOWN ON ME! – משפט השגור בפי לאור העובדה שאני חיה כבר כמעט 4.5 שנים במדינה שהיא ממלכה אבל כמעט ובלי שמש וגם כשיש, היא מספרת סיפור שקרי 😊.
בחרתי לשים על עצמי את זר יום ההולדת, מוכנה ומזומנה ליום כיף עבור עצמי
וזה שחזרתי לכתוב את זה אחרי כמעט שנתיים שלא כתבתי בבלוג, אומר הרבה מבחינתי ועבורי!
שהרי כתיבה זה הכי אני – אחותי!

תמונת יום הולדת משנה שעברה – רק התחיל הסגר באנגליה

איך מסכמים 46 שנים?  הכי פשוט – לא מסכמים!
תכלס – לא בא לי לסכם ככ הרבה שנים, גם הזכרון בגילי כבר לא להיט וחלק מהיופי בגיל 46, הוא להרגיש בנוח לעשות מה שמתאים לך, בלי לדפוק הרבה מדי חשבון 😊
אז הנה החלטנו ביחד כי אעלה פה את עיקרי השנה החולפת עם הצצה לשנה הקרבה ואם תבחרו להצטרף אלי, מה טוב ואיזו מתנה מגניבה זו ליום ההולדת – סבבה? סבבה!

רגע, נקודה למחשבה –

איזו שנה, אה?! וזה עדיין פה וחלק מחיינו ובכל זאת כשאני חושבת על השנה החולפת, אני לא יכולה שלא להרגיש שיש משהו בתקופה האינסופית הזו מלאת אי הודאות, שמכריח אותנו לתת פרשנות חדשה למונח 'חיים נורמאליים' – לא?
ודווקא זה מוצא חן בעיני – מה זה בכלל נורמאלי? מי הגדיר ש'זה' הוא הנורמלאי ולא דווקא 'זה'? למה לא בגל 46 לחיות חיים נורמאליים בפרשנות חדשה?
נראה לי שה – 'לא נורמאלי' זה הנורמאלי החדש ! מסכימים?

השנה החולפת מזווית אישיתכי עם ככ הרבה זמן של 'ריחוק סוציאלי' איך זה יכול להיות אחרת?!

השנה בה חזרתי :-

 • לרוץ  – השנה מצאתי לי שיטה חדשה – אני רצה לפי כמות שירים ברצף.
  התחלתי עם ריצה של  6 שירים רצופים והיום כשאני רצה כמעט 30 קילומטר בשבוע, אני כבר הכי נהנית מלהכין את הפלייליסט ריצה יום לפני ופחות סופרת את כמות השירים שנכנסו לפלייליסט המתוכנן- הכי נורמאלי לאנרגטית כמוני שמוסיקה הכי מזיזה אותי!
 • להיות שכירה 😊 – אחרי 7 שנים של עסק עצמאי, מעבר מדינה, רכבת הרים של רילוקשיין – מצאתי לי בדיוק את מה שחיפשתי. זה לא קרה ביום וגם לא יומיים וכמעט וכבר התייאשתי אבל לשמחתי גם הם מצאו אותי מתאימה ויום אחרי יום ההולדת שלי, אני מציינת שנה כמנהלת השיווק והתקשורת השיווקית בעמותת Jewish Child's Day וקמה כל בוקר עם חיוך מלעשות משהו כ"כ משמעותי ומהיותי חלק מצוות איכותי ומדהים! – תודה לאנתיאה הבוסית שלי שהאמינה בי מההתחלה ולחברותי לצוות- שלי, שרה, דבורה, סימונה ואדל.
 • לטיפול פסיכולוגי – כי למה לא אם אפשר? – בטח בשנה שצריכים לפרשן מחדש נורמלאיות מהי ועד כמה נורמאלי לי להיות בלא נורמאליות 😊
 • להיות ברונטית (בעל כרוחי) כי זה מה שקורה כשכל פעם שהזמנתי תור למספרה, נכנסו לסגר מחודש של 3 חודשים…

השנה בה התאהבתי אף יותר –

 • באיש שלצידי ובילדים שלי – שזמן משפחה קיבל פרשנות שונה וכמה כיף וטוב שהיה לנו ביחד! פתאום המתבגרת לא אצל חברים כל הזמן, המתבגר שבדיפולט שלו מחובר למחשב, הראה את פרצופו היפה יותר והקטנה שיום שישי הוא היום הכי טוב כי יש ארוחה משפחתית גדולה.
  ולמרות שלעיתים הרגשתי שנוספה ליום השעה ה – 25, אני באמת יודעת שאני אדם טוב יותר בסוף השנה הזו, מאשר איך שהתחלתי אותה בזכות מה שלמדתי וחוויתי מהם ובזכות הזמן שלנו ביחד! ומילה של תודה ענקית במיוחד לאיש שלי, לחבר הכי הכי שלי שביחד אנחנו צומחים ומהווים צוות שאין משהו שיכול עליו!
 • בתוספת המהממת למשפחה שלנו – בלה צ'או מחמדתי – הזנב שלי בבית שאני משוגעת עליה!
 • ובמטבח (שזה לא ממש התאהבות מחדש אלא התאהבות!נקודה) – מה שהקורונה הוציאה ממני אני בעצמי בהלם ובעיקר כי זכיתי לכינוי – המאסטר שף של הבית .
אני עם הסינר החדש שלי כמאסטר שפית של הבית
אני והחצי השני שלי
ואפילו הספקנו לחגוג בר מצווה השנה

נושי של אמא

השנה בה הפסקתי –

 • לאכול גלוטן – אולי זה הקרבה לגיל המעבר 😊 אבל בחיי שהרגישות לכל מיני מאכלים התחזקה אז אני פשוט מוותרת מראש על כאבי הבטן
 • לקרוא – שזה ממש מבאס כי אני ככ אוהבת אבל כל הזום הזה גמר אותי ולא הצלחתי להתמיד בלהגיע למפגשי הבוק קלאב שפתחתי לפני שנה ולא לצלול לאיזה ספר סוחף במיוחד – המלצות לכאלו יתקבלו בברכה.
 • ועוד שנה שאני סופרת ל – הפסקת העישון שלי – חוגגת בגאווה 18 שנים ללא סיגריות! ובחיי שהיו לא מעט רגעים השנה שככ רציתי איזו שאכטה!
כדורי שיבולת שועל ושוקולד מריר – בלי גלוטן, בלי סוכר וכמעט בלי חיים:-)

ומה בשנה הבאה? אשב על המרפסת ואספור ציפורים נודדות?

כנראה שלא אבל אני בהחלט מצפה לה לשנה החדשה!
בה אני ממתינה בסבלנות לתורי כדי לקבל חיסון, לתכנן חופשה זוגית ומשפחתית, להגשים חלום של שנה שלמה לפחות – לפגוש ולחבק חזק את המשפחה והחברים בישראל .

כמו בכל יום הולדת אני נרגשת לבאות, להמשך העבודה עצמית, ליצירת קשרים חדשים להספיק מה שלא הספקתי, להמשיך מה שעשיתי ואהבתי, מבחינתי יש למה לחכות!

וכמו בכל יום הולדת, אני מוסיפה לעצמי חוזקה לרשימת החוזקות שלי ( מה? על מה היא מדברת? – הכל כאן בפוסט יום הולדת 42 שנה שלי 😊- http://www.matzpenim.co.il/what-am-i-worth/) והשנה אני מוסיפה לי את החוזקה –
נורמאלית  – כזו שמסוגלת לקבל את עצמה כמו שהיא גם כשהסיטואציה משתנה וכביכול היא כבר לא הסיטואציה המוכרת, עד כדי שמסוגלת להרגיש ולנהוג בשיא הטבעיות ולהרגיש שלמה ושמחה ואף מוצאת חן בחדש והלא מוכר עד שהוא נהייה הנורמאלי !  – היי, לפחות אני מבינה למה התכוונה המשורתת (אני) 😊

ודרך אגב, חייבת לפתוח ענף…, מחזקת את חוזקת ה – מצחיקה 🙂 אולי כי ביליתיה השנה יותר זמן במחיצתו של החצי שהוא הכי מצחיק (אותי) בעולם אבל נשבעת שמישהי רשמה לי לפני כמה ימים שאני צריכה לכתוב מופע סטנד אפ – אז….לכו תדעו מה עוד מצפה לי ….!

שתהייה לי אחלה יום הולדת מזווית 'נורמאלית' אחרת לטובה ולמוטב ( תודה עליזה על מונח משגע) ואמן וכל האיחולים שאקבל יחזרו אליכן ואליכם בחזרה ובאהבה!
יצאתי לחגוג – שזה אומר לראות עוד פרק בסדרה מוצלחת בשעה 20:30 במיטה, בריחוק סוציאלי מהילדים ומשימות היום  😊 ומחר מבטיחה להגיב בחזרה לכל תגובה ואיחול לבבי.

תודה שקראת אותי עד כאן, אף פעם לא טריוויאלי, ואם בא לך להשאיר תגובה- בכלל נפלא!
שלך,
שחף

8 Responses to “46 שנים של חיים – בלוג יום הולדת וכמעט 4.5 שנים בממלכה הקסומה”

 1. סנדרה says : הגב

  נפלאה, משתבחת, מתחברת להמון, עדיין לא נהנית מזמן המשפחה אבל אין ספק ששנת הקורונה הביאה גם אותי לקריירה שלה חיכיתי . מזל טוב, אשמח לעשות שיתופים של פלייליסטים לריצה 🙂
  דש למשפוחה

 2. שחף says : הגב

  סנדרוש- כיףףףףף גדול לקרוא את התגובה שלך ולחוות את העשייה המדהימה והחשובה שלך -רואים ומרגישים שאת מגשימה חלום❤️❤️ חיבוק גדול לכולם ומזל טוב ענק גם לך שחגגת לא מסמן

 3. נ. החלומית says : הגב

  וואו איזה כיף לקרוא אותך שוב, להעלות על פני השטח את האנרגיות הג'ינג'יות שלך 🙂 (בשבילי הן תישארנה אדומות 😂😂)
  אכן שנה מטלטלת ומטורפת… איך תקעו אותנו כל אחד במקומו – בלי יכולת לזוז, להיפגש, להתחבק, ומה שנשאר זה להעמיק את ההסתכלות פנימה ולהעריך עוד יותר את היש!

  אז גם כאן – יומולדת הכי שמח ובתקווה, בכל זאת, שהיומולדת הבא יהיה עם המון חיבוקים עם הקרובים הרחוקים. ❤❤❤🌹

  • Shachaf Vainer Eytan says : הגב

   חלומיתתתתת – תודה רבה על המילים החמות ועל שאת תמיד לצידי, מחזקת, מפרגנת ויודעת לאמר את המילים הנכונות וכן…ג'ינג'י זה בנשמה גם כשהבלונד משתלט 🙂
   שולחת חיבוק אוהב ומחזק לשנה נהדרת לכולנו,
   שלך,
   שחף

 4. גלית חיימוביץ says : הגב

  וכמה אני אוהבת לקרוא את מה שאת כותבת, שנון, אותנטי, מצחיק. תענוג צרוף

  • Shachaf Vainer Eytan says : הגב

   יייאאאא גליתי – איזה כיף לי! תודה ענקית על המילים הללו, מאוד מחזק להמשיך ולא ררק עבור עצמי למגירה.
   שולחת חיבוקים וחג פסח שמח,
   שלך,
   שחף

 5. מירי says : הגב

  שחף יקרה
  כיף לקרוא אותך כמו תמיד
  אם את חושבת שגיל 46 זה הגיל של לעשות מה שטוב לך בלי לדפוק חשבון אז יש לך למה לצפות.
  מעניין שגם אני לא קראתי ספר כבר שנה.
  וגם כמעט לא כתבתי בפייס ואת הרי יודעת שנהגתי לכתוב הרבה.
  זכית בילדים נפלאים וחצי דני מקסים וזה שהוא מצחיק אותך זה הכי חשוב. נהדר.
  שתהיי תמיד שמחה ואופטימית, בריאה ופעילה ותהני מהחיים.
  אוהבת אותך מרחוק

  • Shachaf Vainer Eytan says : הגב

   אוהבת המון (ולצערי כרגע מרחוק) בחזרה ותודה על כל המילים החמות שרשמת- אני בהחלט מצפה להמשך ובטוחה שזה יביא איתו המון טוב וכן, אין ספק שזכיתי בצוות איתן משגע:-)
   תודה שרשמת את זה ואמן ביחד עם שלל ברכות בחזרה, פסח שמח ואמן נתראה בקרוב,
   שלך,
   שחף

כתיבת תגובה

TOP